Psy – Weterynarz z Zawiercia

Opieka nad psem wiąże się z koniecznością wizyt w gabinecie weterynaryjnym. Jeśli zależy ci na zdrowiu i szczęściu psa powinieneś go regularnie profilaktycznie badać. Przy okazji będziesz mógł go odrobaczyć, przyciąć pazury i sprawdzisz stan zdrowia zębów psa. Wizyty u weterynarza to nie tylko leczenie i diagnozowanie chorób ale także szczepienia, w tym obowiązkowe przeciwko wściekliźnie. Warto znaleźć dobrego weterynarza w Zawierciu który w razie dolegliwości szybko rozpozna ich przyczynę i pomoże nam psa wyleczyć. W Zawierciu można przebadać psa nie narażając go niepotrzebnie na nieprzyjmeności na ulicy Blanowskiej 25b w klinice Iuvo.

Jak wybrać dobrego weterynarza w Zawierciu dowiesz się tutaj

Dobry weterynarz z Zawiercia będzie zwolennikiem przygarnięcia psa ze schroniska

W schroniskach na dom czeka tyle zwierząt że bez trudu wybierzemy psa który nam będzie pasował. Dowolnej wielkości, płci i wieku, a nawet rasy bo i rasowe psy lądują w schroniskach! Ostatnim miejscem w którym powinniśmy nabywać psa to pseudohodowle prowadzona przez nieuczciwych ludzi rozmnażających zwierzęta wyłącznie dla pieniędzy, gdzie ostatnią rzeczą jaka się liczy jest dobro zwierząt. Przygarnięcie dorosłego psa ma wiele zalet. Dojrzałe zwierzę ma ukształtowany charakter i często można się dowiedzieć w schronisku o jego zwyczajach i usposobieniu. Zwierzę przygarnięte ze schroniska jest już zwykle wykastrowane bądź wysterylizowane.

Jak zajmować się szczeniakiem? Dowiesz się od weterynarza z Zawiercia

W przypadku wychowywania szczeniaka pewne szkody będą praktycznie nie do uniknięcia. Warto wcześniej zaopatrzyć się w psie zabawki, są znacznie lepsze i atrakcyjniejsze dla psa niż noga od krzesła i wtedy straty po stronie naszego dobrostanu będą mniejsze. Świetnie nadają się do tego sprzedawane w sklepach zoologicznych piłeczki i gryzaki.

kameleon-1 Piesek będzie chciał wyjść na dwór bez względu na pogodę, nieważne czy będzie siarczysty mróz czy rzęsisty deszcz. Bo piesek musi wychodzić na dwór co najmniej trzy razy dziennie. Im więcej tym lepiej, zawsze dobrze jest przewidzieć jeden dłuższy godzinny spacer dziennie. Oznacza to zdecydowanie więcej ruchu dla właściciela, jeśli jednak nie uprawiałeś sportu i urósł ci brzuszek to napewno wyjdzie ci na zdrowie. Gwarantowane że po jakimś czasie będziemy zahartowani i równie odporni na pogodę jak on :) Psy w Zawierciu mają sporo szczęścia bo nie wszędzie mieszkańcy miast mają tyle miejsca do spacerowania ze swoimi zwierzakami.

Co zrobić z psem w czasie urlopu?

Przed wakacjami zawsze pojawia się problem co zrobić z naszym pieskiem, niestety liczba psów porzucanych z powodu wyjazdu wakacyjnego jest ogromna, wiele zwierząt jest po prostu bezwzględnie porzucanych na drodze. Jest to wynik głupoty i samolubstwa ludzi ale warto powiedzieć że jest to również pospolite przestępstwo. Przestrzega nas weterynarz z Zawiercia.

Z psem można pojechać na wakacje. Obecnie w znakomitej większości ośrodków wypoczynkowych nie ma najmniejszych problemów z przywiezieniem ze sobą psa.

Wakacyjna wyjazd można przemyśleć dużo wcześniej i odpowiednio się przygotować. Przed właścicielami zwierząt jest naprawdę spory wybór, można:

  • po pierwsze można zabrać psa ze sobą,
  • po drugie poprosić o pomoc kogoś z rodziny,
  • po trzecie znaleźć wyspecjalizowany hotel dla zwierząt, który zapewni opiekę, jedzenie i regularne spacery.

Czipowanie psa w Zawierciu

Dla bezpieczeństwa pupila warto pomyśleć o jego zaczipowaniu. Zabieg jest prosty, szybki i niezbyt bolesny dla zwierzęcia. Polega na wprowadzeniu pod skórę w okolicach np. szyi, niewielkiego urządzenia za pomocą strzykawki. W Zawierciu można zaczipować psa w klinice IUVO na ulicy Blanowskiej 25b. Państwa (oraz psa) dane zostaną wprowadzone do specjalnej europejskiej bazy. Czip może zostać odczytany przez weterynarzy dysponujących odpowiednim czytnikiem (także w schroniskach dla bezdomnych zwierząt, gdzie Państwa pies może trafić w przypadku zaginięcia).

Czip nie jest nadajnikiem GPS i za jego pomocą nie da się zlokalizować psa.


Anna Apoznańska, weterynarz z Zawiercia dla którego leczenie zwierząt jest powołaniem
Masz nowe zwierzę? Zapraszam do naszej Kliniki IUVO! Nie tylko przeprowadzimy komplet badań kontrolnych, ale także będziesz mógł nabyć w naszym sklepie zoologicznym wyprawkę dla Twojego pupila. Pamiętaj: lecznica mieści się w Zawierciu, ul. Blanowska 25b! Możesz nawet zamówić towar, którego nie mamy na składzie – sprowadzimy go specjalnie dla Ciebie!